motorowery
Nie ma to jak duże koła...
   Do jazdy nie tylko po asfaltowych drogach, ale również żwirówkach, leśnych traktach i innych mniej gładkich trasach z pewnością lepiej od skuterów zdadzą egzamin motorowery. Posiadają większe koła oraz manualną skrzynię biegów, a także napęd łańcuchowy, zatem lepiej nadają się do jazdy na nierównościach i w warunkach zakurzenia. Niewątpliwą zaletą pojazdów typu motorower jest większy zbiornik paliwa niż w przypadku skuterów, zatem i przejechać możemy więcej na jednym tankowaniu.
   Na polskim rynku motorowerów liderami są obecnie Junak i Romet. Bogata oferta obu marek pozwala nawet najwybredniejszym osobom wybrać coś dla siebie. W katalogach obu producentów znajdziemy zarówno motorowery 50ccm o typowej sylwetce jak Junak 901, Junak 904, Romet ZXT, Router WS50 jak i pojazdy wystylizowane na ścigacze jak Junak 905, Junak Furious czy Romet Pony. Od wielu lat produkowany już Junak 901 doczekał się nawet chwalebnych recenzji po przebyciu bardzo dużego przebiegu, o czym mowa w filmiku poniżej.
   Ostatnio tak modny styl retro pojawił się także w ofercie motorowerów. Nawiązanie do klasyki da się zaobserwować w przypadku Junaka 902, Junaka RAW50, Rometa Ogara 202 i Rometa Pony Mini.