diagnostyka pojazdów
   Chcemy zaprezentować Wam i zachęcić do skorzystania z usług profejonalnej linii diagnostycznej w serwisie POM w Augustowie. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalnie wyszkoleni diagności, oraz szybka obsługa sprawiają, że warto tutaj wracać. Szczególnie, gdy chcesz wykonać: pełną diagnostykę zawieszenia pojazdu ( samochody osobowe i dostawcze ), sprawdzenie układu hamulcowego, oraz jego działania w ekstremalnych warunkach, testowanie układu klimatyzacji, wykonywania obowiązkowych badań okresowych pojazdów.
   Dysponujemy nowoczesną linią diagnostyczną Uniline 2000 w skład której wchodzą: urządzenie do oceny zbieżności kół jezdnych: UNO-2A, tester układu zawieszenia TUZ-1/L, urządzenie rolkowe do badania hamulców RHO-6/L i szarpak SZ-3,5. Linia diagnostyczna służy do badania pojazdów o dmc do 3,5 t, w tym ciągników rolniczych, przyczep, pojazdów z napędem 4x4 oraz motocyki i motorowerów.
   Linia diagnostyczna Uniline 2000 Quantum standardowo zabudowana na kanale ma zastosowanie w Podstawowych Stacjach Kontroli Pojazdów i w stacjach obsługi pojazdów na stanowiskach rewizyjnych. W przypadku zastosowania w SKP podnośnika diagnostycznego linię dostarczamy w wersji kompakt montowaną w posadzce. Cała linia sterowana jest bezprzewodowo, a wyniki na bierząco wyświetlane się na monitorze LCD. Dla klienta dostępny jest również wydruk parametrów i wyniki testów pojazdu. Pracą urządzeń wchodzących w skład linii diagnostycznych Uniline 2000 Quantum steruje Centralna Jednostka Sterująca wyposażona w PC pracujący w środowisku WINDOWS z oprogramowaniem Uniline Quantum działającym w systemie 3D.
   Pracą urządzeń wchodzących w skład linii diagnostycznych Uniline 2000 Quantum steruje Centralna Jednostka Sterująca wyposażona w PC pracujący w środowisku WINDOWS z oprogramowaniem Uniline Quantum działającym w systemie 3D. Program zapewnia m.in.: łatwość kopiowania, przenoszenia i przesyłania plików, tworzenia sieci komputerowej z możliwością przesyłu danych i obrazów z realizowanych pomiarów.
   Nasi diagności sprawdzają również samochody pod kątem zakupu i oceniają jego stan faktyczny. Dzięki temu, masz pewność co kupujesz.

   Badanie techniczne w Polsce przeprowadza się na koszt właściciela w Stacji Kontroli Pojazdów. Ma ono na celu sprawdzenie najważniejszych cech identyfikujących pojazd oraz potwierdzenie, że pojazd spełnia wymagania stawiane mu pod względem bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Badania techniczne w Polsce reguluje prawo o ruchu drogowym, określa ono, że badaniom podlegają pojazdy samochodowe, ciągniki rolnicze, motorowery i przyczepy. Pojazd bez ważnych badań technicznych nie może uczestniczyć w ruchu drogowym. Z tego powodu ważne jest okresowe sprawdzanie pojazdu. Zakres standardowego badania technicznego pojazdu obejmuje kontrolę oraz ocenę sprawnego działania kolejnych podzespołów i układów pojazdów, w szczególności ze względu na bezpieczeństwo jazdy. Bada się m.in.: stan zużycia opon, prawidłowość działania świateł, prawidłowość funkcjonowania hamulców, działanie urządzeń sygnalizacyjnych, działanie układu kierowniczego, stan techniczny zawieszenia, nadwozia i podwozia, emisję spalin. Okresowymi badaniami objęte są: motocykle i motorowery, samochody osobowe, busy, ciągniki rolnicze, pojazdy sprowadzone z zagranicy, pojazdy z instalacją LPG.

   Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług naszej stacji diagnostycznej!